Vědomá firma vedená srdcem

Enneagram a emoční inteligence

Cítím se stejně dobře ať mě chcete, nebo ne

Pokud se necítím dobře, když mě druzí nechtějí, tak to znamená, že jsem sama sebe odsoudila za něco, co si myslím, že mě snižuje nebo devalvuje v přízni druhých.
Protože pokud se cítím špatně, něco jsem očekávala, nahrála a upravila tak, abych dosáhla výsledku, který by mi měl přinést přijetí.
Mrzí mě, že mě přehlížíš? Mrzí mě, že mě nemiluješ? Mrzí mě, že mě nepotřebuješ? Zlobím se, protože odcházíš, nezůstáváš?
 
VHLED

Vždycky, když pocítíme pálení, zlost, lítost, křivdu a nespravedlnost, že jsme udělali dobré věci a stejně nás druzí neobdivují a nechtějí, je na místě uvědomit si, že na to mají nárok. Je dobré poděkovat za každé takové znamení, protože je to impuls. Impuls, podle kterého poznáme problém
v podobě nedostatku, nároku, nepřijetí, vlastního odsouzení, srovnání s druhými, které nedopadlo dobře.
Závislost je zase tady.
Mám dobrý příklad, děti učíme závislosti se vyhnout, ne ji překonat. 
Děti jsou u tatínka a zažívají tam zkušenost s milovanými zvířátky. Když změní prostředí, jsou smutné a vykolejené. Běžně se děje to, že rodiče odstraní všechno, co negativní reakce dětí způsobuje, tedy klidně i zvířátka nebo kamarády. Jenže. My se máme naučit cítit se dobře se zvířaty, s lidmi, ale i bez nich. Neučme děti odstraňovat zdroje závislostí, ale upokojit sám sebe bez onoho zdroje slasti.
Svoboda znamená nezávislost a možnost vlastní volby.
Autor:Eva Velechovská
Médium:Facebook
Datum:18.07.2018